Bugüne kadar sizlerle paylaştığımız yazılar içerisinde Tığ ile örülerek yapılan içi dolu oyuncaklar yani Amigurumi oyuncaklar yaptık ve ayrıca kumaşları dikerek de oyuncaklar yaptık.

Bugün ise oyuncak şekillerimize bir yenisini daha ekliyoruz ve Keçe kullanarak oyuncaklar yapmaya başlıyoruz. Bu oyuncaklarımız gene hayvan figürleri olabileceği gibi günlük yaşamdan alınma her zaman yanımızda olan bir takım nesnelerin figürleri de olabilir.

Keçeleri kim parçalarda tek kat halinde dikip veya yapıştırarak kimi zaman da iki kat yapıp aralarına dolgu maddesi koyup dikerek kullanacağız. Böylece yaptıklarımıza bir dolgunluk vererek üç boyutluluk katacağız. Aralarına koyacağımız yumuşak tellerle de onlara bir elastikiyet sağlayacağız.

bugün ve daha sonraki günlerde yapacağımız paylaşımlarla yaratacağınız eserleri ister oyuncak olarak kullanabilir isterseniz dekor olarak kullanabilirsiniz. Keçelerin en güzel kullanım şekillerinden birisi de Buzdolabı Magnetleridir. Eğer yapacağınız figürün boyutları istediğiniz magnet için uygun ise içerisine bir mıknatıs ekleyerek Magnet haline getirebilirsiniz.

Keçe çalışması olarak ilk yapacağımız figür çok sevimli bir tavşan ve tavşanın elinde taşıyabileceği yumurta ve kalp. Bu ücretsiz Keçe Oyuncak Tavşan, Keçe Yumurta ve Kalp için Anastasia Kanaeva‘ ya ve Türkçeye tercümesi için de KendiKendineYap ekibine teşekkür ederiz.