Bu Baykuş derin ve karanlık orman gecelerinden kaçarak sizin odanıza geldi. Ama sizi korkutmak için değil her konuda size yardımcı olmak üzere. Sizin yapmanız gereken tek şey gerekli malzemeleri tamamlayıp verilen açıklamalara göre onu yapmak.

GEREKLİ MALZEMELER

 • Değişik desenli Kumaş Parçaları
 • Keçe : Mavi, Açık Mavi, Koyu Mavi, Pembe ve Turuncu
 • Dikiş İğnesi ve İplik
 • Elyaf Dolgu malzemesi

Bittiğinde Yaklaşık 19cm x 20cm ebatlarında olacak Baykuşumuzu yapmaya başlayabiliriz.

 1. İlk olarak Modeli yapmamızda bize yol gösterici olacak şablon için  Kumaş Baykuş Oyuncak Şablonunu bağlantısına tıklıyoruz ve buradan ilgili şablonu bilgisayarımıza indiriyoruz. Şablonu indirebilmek için bu siteye ücretsiz üye olabilirsiniz. İndirdiğimiz şablonun içinden ilgili kısmı bulup yazıcıdan dökümünü alıyoruz. Dökümü alırken “Sayfaya Sığdır” Seçeneği değil “Gerçek Boyut” seçeneği kullanılmalıdır.
 2. Farklı desenli kumaşlardan Oniki tane 5cm x 21cm boyutlarında şeritler kesin ve güzel bir fon paneli oluşturacak şekilde uzun kenarlarından birbirine dikin. Tüm dikişleri bir tarafa bastırın.
 3. Baykuş şablonunu kullanarak oluşturduğunuz patchwork panel üzerine koyup 2 adet kesin.
 4. Mavi Keçeden 2 Adet 6cm, Açık Mavi keçeden 2 Adet 4cm, Koyu Mavi Keçeden 2 Adet 3cm daireleri çizip kesin. Kestiğiniz parçaları ana resimde gördüğünüz gibi bir araya getiriniz ve yine resimde görüldüğü gibi oluşan baykuş şeklinin üzerine doğru konumuna dikin.
 5. Şablondan Gaga için verilen formu kullanarak Pembe Keçeden kesip bu kesilen parçayı Gözlerin altına dikin.
 6. İki baykuş parçasını doğru tarafları birbirine gelecek şekilde eşleştirdikten sonra alt kenarı boyunca 5 cm boşluk kalacak şekilde dikin. Eğri ve bozuk yerleri kesip düzeltin. Sonra boş kalan kısımdan döndürerek dışarı çıkartın.
 7. Boşluktan baykuşun içine elyaf ile doldurun, sonra boşluğu dikiş iğnesi ve iplik yardımıyla dikip kapatın.
 8. Turuncu Keçeyi kullanarak şablona göre kesin ve baykuşun altına dikin.

Böylece artık çocuğunuz için yeni bir oyuncağınız ya da odalarınızı süsleyecek çok hoş bir dekora daha sahip oldunuz demektir. Hatta isterseniz baykuşun içine elyafla beraber daha ağır bir şeyler koyarak onu kapı durdurucu olarak da kullanabilirsiniz.