Bu yazımızda Boncuklu Tığ Örgü işi (Hapishane İşi) tekniği ile örülmüş bir kolye şeması paylaşıyoruz. Bu Ücretsiz Lissa Model Hapishane İşi Boncuklu Kolye Şeması için Silver Salmon‘ a teşekkür ederiz.

Hapishane işi tekniği ile boncukla örülen kolye ve bilekliklerde uzunluklar kullanılan boncukların büyüklüklerine göre farklılık gösterirler. Hatta aynı değerde ölçüye sahip olsa bile marka marka değişebilir. Bu model 18 Boncukluk 74 Sıra Boncuk ile toplamda 1332  Boncuktan oluşmuştur. Buna göre uzunluğu Toho Seed Beads 11/0 ile yaklaşık 12.83 cm, Czech Seed Beads 11/0 ile yaklaşık 11.10 cm olacaktır.

Bu Model 18 Boncukluk 37 Sıra Boncuk ile toplamda 666 boncuktan oluşan bir motifin 2 kere tekrar edilmesiyle oluşmuştur. Tek motif uzunluğu; Toho Seed Beads 11/0 ile yaklaşık 6.41 cm, Czech Seed Beads 11/0 ile yaklaşık 5.55 cm olacaktır. Buna göre kolyenizi istediğiniz uzunlukta ayarlamak için bu motif sayısını istediğiniz kadar azaltabilir veya çoğaltabilirsiniz.. Hatta uygun uzunluğa gelecek kadar tekrar ederek bileklik de yapabilirsiniz.