Bu yazımızda Boncuklu Tığ Örgü işi (Hapishane İşi) tekniği ile örülmüş bir kolye şeması paylaşıyoruz. Bu Ücretsiz  Sarmal Model Hapishane İşi Boncuklu Kolye Şeması için Silver Salmon‘ a teşekkür ederiz.

Hapishane işi tekniği ile boncukla örülen kolye ve bilekliklerde uzunluklar kullanılan boncukların büyüklüklerine göre farklılık gösterirler. Hatta aynı değerde ölçüye sahip olsa bile marka marka değişebilir. Bu model verildiği şekilde 20 boncukluk  63 Sıra boncuk birebir uygulandığında oluşacak kolyenin uzunluğu ; Toho Seed Beads 11/0 yaklaşık 10.92 cm, Czech Beads 11/0 ile yaklaşık 9.45 cm olacaktır.

Bu model 3 Sıra toplamda 60 Boncukluk bir motifin 21 kere tekrar edilmesiyle oluşmuştur. Tek motif uzunluğu; Toho Seed beads 11/0 ile yaklaşık 0.52 cm, Czech Beads 11/0 ile yaklaşık 0.45 cm olacaktır. Buna göre kolyenizi istediğiniz uzunlukta ayarlamak için bu motif sayısını istediğiniz kadar azaltabilir veya çoğaltabilirsiniz.. Hatta uygun uzunluğa gelecek kadar tekrar ederek bileklik de yapabilirsiniz.

Güle Güle Kullanın!