Bu yazımızda Boncuklu Tığ Örgü işi (Hapishane İşi) tekniği ile örülmüş bir kolye şeması paylaşıyoruz. Bu Ücretsiz Sedum Model Hapishane İşi Boncuklu Kolye Şeması için Silver Salmon‘ a teşekkür ederiz.

Hapishane işi tekniği ile boncukla örülen kolye ve bilekliklerde uzunluklar kullanılan boncukların büyüklüklerine göre farklılık gösterirler. Hatta aynı değerde ölçüye sahip olsa bile marka marka değişebilir. Bu model 18 Boncukluk 76 Sıra Boncuk ile toplamda 1368  Boncuktan oluşmuştur. Buna göre uzunluğu Toho Seed Beads 11/0 ile yaklaşık 13.17 cm, Czech Seed Beads 11/0 ile yaklaşık 11.40 cm olacaktır.

Bu Model 18 Boncukluk 19 Sıra Boncuk ile toplamda 342 boncuktan oluşan bir motifin 4 kere tekrar edilmesiyle oluşmuştur. Tek motif uzunluğu; Toho Seed Beads 11/0 ile yaklaşık 3.29 cm, Czech Seed Beads 11/0 ile yaklaşık 2.85 cm olacaktır. Buna göre kolyenizi istediğiniz uzunlukta ayarlamak için bu motif sayısını istediğiniz kadar azaltabilir veya çoğaltabilirsiniz.. Hatta uygun uzunluğa gelecek kadar tekrar ederek bileklik de yapabilirsiniz.