Bu yazımızda Boncuklu Tığ Örgü işi (Hapishane İşi) tekniği ile örülmüş bir kolye şeması paylaşıyoruz. Bu Ücretsiz  Tantra Model Hapishane İşi Boncuklu Kolye Şeması için Silver Salmon‘ a teşekkür ederiz.

Hapishane işi tekniği ile boncukla örülen kolye ve bilekliklerde uzunluklar kullanılan boncukların büyüklüklerine göre farklılık gösterirler. Hatta aynı değerde ölçüye sahip olsa bile marka marka değişebilir. Bu model verildiği şekilde 18 boncukluk 74 Sıra birebir uygulandığında oluşacak kolyenin uzunluğu; Toho Seed Beads 11/0 yaklaşık 12.83 cm, Czech Beads 11/0 ile yaklaşık 11.10 cm olacaktır.

Bu model 37 Sıra toplamda 666 Boncuktan oluşan bir motifin 2 defa tekrar edilmesiyle oluşturulmuştur. Tek motif Toho Seed Beads 11/0 ile yaklaşık 6.41 cm Czech Beads 11/0 ile yaklaşık 5.55 cm uzunluğundadır. Buna göre kolyenizi istediğiniz uzunlukta ayarlamak için bu motif sayısını istediğiniz kadar azaltabilir veya çoğaltabilirsiniz.. Hatta uygun uzunluğa gelecek kadar tekrar ederek bileklik de yapabilirsiniz.