Bu yazımızda sizlerle Ücretsiz Yarım Kol Düşük Belli Elbise Kalıbı paylaşacağız. Bu kalıbın orjinalini hazırlayıp ücretsiz olarak paylaşan The Little Sewist‘ e ve tercüme ederek bizlere kullanıma sunan KendiKendineYap‘ a Teşekkür Ederiz!.

Bu elbise bol kesimli, diz boyu üzerinde, yuvarlak yakalı ve yarım kolludur. basit ama yine de bir iş gününde veya bir gece buluşmasında giyilebilecek kadar da zariftir. Hoş, yumuşak bir kumaş seçerek çekici kadınsı duyguları öne çıkartabilirsiniz.

Modelden yeni başlayanlar için olabildiğince basit hale getirebilmek için arkadaki fermuar çıkartılmıştır. Ama arkaya bir fermuar eklemek isterseniz arka parçayı 1.5cm dikiş payı bırakacak şekilde 2 parçaya kesebilirsiniz.

Bu kalıp PDF formatı kullanılarak hazırlandı. Özellikle de Çok Katmanlı PDF olarak hazırlandı. Yani paftaları yazdırırken hepsini yazdırmak zorunda değilsiniz. Lütfen yazdırmadan önce ölçünüze göre kontrol edin ve kağıtlarınızı boşa harcamayın. Eğer hala PDF dosyaları, açılıp kullanılması konusunda yeterince bilgiye sahip değilseniz “PDF Dosyaları Kullanım Bilgileri” yazımıza göz atabilirsiniz.

Model paftalarını eğer evinizde yazıcınız varsa bu yazıcıdan da A4 kağıt formatını kullanarak döküm alabilirsiniz. Yazdırma alanları, kalıpları mükemmel bir şekilde yazdırmak için hesaplanıp ayarlanmıştır. Tavsiyemiz, her zaman ilk sayfayı yazdırın ve tümünü yazdırmadan önce ilk sayfadaki test karesine bakarak doğru ölçekte olup olmadığını kontrol edin.

Kesme Talimatı:

Döküm aldığınız tüm sayfaları üzerindeki bilgilere göre birbirine eklediğinizde kalıbın tümünün görünüşü aşağıdaki gibi olacaktır.

 

 

Kesim talimatı hazır giyim kalıbına göredir. Eğer Yerev Biye ile dikmeyi seçerseniz Ön Pervaz ve Arka Pervaz parçalarını atlayın. Eğer beden astarı ile dikmeyi seçerseniz pervaz parçalarını atlayın ve astarlık kumaştan Ön ve Arka parçalardan bir astar seti kesin.

  1. Ön  — 1 Parça
  2. Arka — 1 Parça
  3. Ön Farbala — 1 parça
  4. Arka Farbala — 1 Parça
  5. Ön Pervaz  — 1 Parça  +  Yapışkan tela — 1 Parça
  6. Arka Pervaz  — 1 Parça  +  Yapışkan tela  — 1 Parça

 

Kalıbı,  Yarım Kol Düşük Bel Elbise kalıbı (Ölçü XXS – XXL)  adresinden bilgisayarınıza indirip yukarıda verilen açıklamalara göre uygulamaya geçebilirsiniz.